четвер, 15 жовтня 2015 р.

До народних джерел


В сучасних умовах школа розв’язує практичне завдання формування у вихованців національних цінностей, що вимагає безперервного створення умов для розвитку національної свідомості та самосвідомості особистості. Завдяки цьому діти глибше відчувають, що знання про свій народ – це пізнання себе, історії нації та її культури, через усвідомлення нерозривної єдності з попередніми поколіннями,  їх духовним світом. Як сказав великий педагог В.О.Сухомлинський «Формування громадянських якостей відбувається тоді, коли дитина відчуває себе часткою народу, і в ній, як сонячний промінь у краплі воді, відображається багатовікова історія та досвід народу, його велич і слава, його мова і надія».

В нашій школі здійснюється тісна співдружність з громадською жіночою організацією «Україночка» (голова організації С.О.Алімова, музичний керівник С.С.Старенький). На Покрову Пресвятої Богородиці учні 3-А класу ЕЗОШ №7 (класний керівник Т.А.Пантюшина) побували в гостях у «Україночки». Діти із задоволенням взяли участь у проведенні свята, долучились до творчого пізнання культурної спадщини нашого народу, до розкриття краси української обрядовості. 

Вивчення фольклору, відтворення обрядів, вдумливе і дбайливе збирання по крихтах народної мудрості і досвіду допомагає проникнути у характер народу, зрозуміти красу обрядів, що не втратили не тільки естетичного забарвлення, але й глибинного етичного змісту сьогодні, і сприяє вихованню поваги, шани, любові до нього, більш невмирущої поетичної краси і загальнонародного звучання.

Українське народознавство – це велика духовна зброя, яка вчить прийдешні покоління любити людей, природу, навколишній світ, вчить глибоко цінувати все те, чим багата українська традиція. В ньому духовні скарби українського народу, коли їх зберігаємо – живемо власним життям, а коли передаємо своїм дітям – ми даємо їм українську духовність.

Немає коментарів:

Дописати коментар